
Z naszego bloga

Glixia ze względu na swój delikatny wygląd pięknie prezentuje się z innymi roślinami (żywymi, sztucznymi, suszonymi) w niedużych kompozycjach i dekoracjach. Najlepiej układać ją w grupach po kilka, kilkanaście sztuk. Może również występować solo w wazonie, ceramicznym naczyniu czy koszyku wiklinowym. Glixia jest także bardzo efektownym dodatkiem w bukietach, wiankach, wieńcach.
Jej mini kwiatuszki stanowią cenną ozdobę przy wykonywaniu zaproszeń, albumów, kartek okolicznościowych. Dzięki zastosowaniu jej do pakowania prezentów, każdy upominek nabiera niezwykłego charakteru. Gliksja doskonale upiększa również świece , serwetki, dekoracje okienne.
Stosuje się ją ponadto w wykonywaniu aranzacji ślubnych, przystrajaniu stołów weselnych czy stoisk typu „swojskie jadło”. Bez względu na sposób wykorzystania nadaje subtelności każdej kompozycji i zawsze zapewnia cudowny efekt.
Łodygi glixii są cienkie i delikatne, dlatego nie zawsze łatwo wbijają się w piankę florystyczną. Warto więc przymocować pęczek kilku, kilkunastu sztuk do patyczka lub druta. Dzięki temu bez trudu można zastosować tę piękną roślinę w różnych kompozycjach.
Kolor w rzeczywistości może odbiegać od tego widocznego na zdjęciu.
Ubarwienie gliksji bywa niejednorodne, gdyż niejednakowo chłonie pigment.
Poszczególne wiązki różnią się stopniem rozwinięcia i wielkością kwiatów, a każda z nich zawiera rośliny w kilku fazach rozkwitu. Stanowi to ciekawe urozmaicenie.
W pęczku znajdują się rośliny o zróżnicowanej długości. Część z nich jest krótsza od długości podanej w opisie.
Mogą wystąpić drobne niedoskonałości wynikające z naturalnego pochodzenia.