Łatwy zwrot towaru
Kolor: | naturalny ![]() Naturalny kolor po zasuszeniu. |
Zastosowanie: | kompozycje ,
stroiki ,
aranżacje wnętrz ,
florystyka rustykalna ,
wieńce, wianki ,
bukiety ,
dekoracje ślubne, weselne ,
strojenie stołów |
Mikołajek należy do roślin zachwycających swym dość surowym wyglądem. Jego kwiaty mają postać wydłużonych kolczastych główek, osadzonych na krańcach rozłożystych łodyg. Przypominają oset, jednak nie są tak bardzo kłujące i "zadziorne". Doskonale się zasuszają i stanowią wspaniały dodatek do różnych kompozycji.
W ogrodzie mikołajek przyciąga wzrok niebieskawym, szarosrebrzystym kolorem. Jeżeli jednak nie jest suszony w ciemnym pomieszczeniu, to traci swoją barwę. Może tak się stać również później, po ekspozycji na światło.
Ze względu na ciekawy kształt zapewnia urozmaicenie bukietów i innych dekoracji. Sprawdza się zarówno w kompozycjach o tematyce rustykalnej, jak i bardziej nowatorskich rozwiązaniach. Stanowi oryginalny dodatek do wianków, wieńców, stroików, świec. Pięknie harmonizuje ze wszystkim, co naturalne - wikliną, ratanem, drewnem.
Do tworzenia aranżacji można wykorzystać całe gałązki, ich fragmenty lub same kwiaty. Mikołajek pasuje właściwie do wszystkich kolorów. Ma uniwersalne zastosowanie - wycisza jaskrawą kolorystykę, rozjaśnia ciemną, podkreśla jasną.
Cudnie prezentuje się w stroikach jesiennych oraz w połączeniu z szyszkami. Nadaje się do dużych i małych bukietów. Rośliny bez trudu dzieli się na mniejsze części ze względu na rozłożystość gałązek.
"Osty" mikołajka można również wykorzystać jako środek do kwiatów wykonanych z bibuły, wstążki czy włóczki. Bezproblemowo przyklejają się do różnego podłoża.
Uwagi:
Mikołajek z naszej oferty ma naturalny kolor, który w rzeczywistości może odbiegać od tego widocznego na zdjęciu. Przyjmuje barwę słomkową lub zbliżoną do siana, a więc typową dla suszonych roślin.
Ubarwienie bywa niejednorodne i z upływem czasu może nieco przyblaknąć, co jest zupełnie normalnym zjawiskiem.
Osty mikołajka mają urozmaiconą wielkość i kształt, dzięki czemu zyskuje się różnorodność.
W pęczku znajdują się rośliny o zróżnicowanym stopniu rozgałęzienia. Część z nich jest krótsza od przeciętnej długości 55 cm.