Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Komponowanie zestawów kolorystycznych

2018-01-02
Komponowanie zestawów kolorystycznych
Wybór koloru ma ogromne znaczenie dla wielu osób bez względu na to, czy dotyczy odzieży, ścian, roślin w ogrodzie czy domowych dekoracji. Dzieje się tak nie bez powodu. Określone barwy wywierają na nas różny wpływ- dodają energii, uspokajają, relaksują. Każdy z nas często ma swój ulubiony kolor, który np. dominuje w aranżacji wnętrz. Ze względu na ograniczoną powierzchnię, niewielu może sobie pozwolić na urządzenie pokoju zielonego, różowego, niebieskiego, itd. Najczęściej decydujemy się na uniwersalność. Ma to swoje zalety, gdyż przy niewielkich nakładach można wprowadzić zmiany w wystroju mieszkania- dodać radosny akcent, nawiązać do zmieniających się pór roku, podkreślić jakąś okoliczność. Doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza jest wykonanie kompozycji w wybranej tonacji.
Możemy zdecydować się na ulubioną barwę lub związaną z sezonowością. Wiosna na przykład będzie doskonałą okazją do zastosowania koloru żółtego i zielonego. Jesień to przede wszystkim odcienie pomarańczu, czerwieni i żółci. Zimowe stroiki ożywimy stosując czerwone, złote lub srebrne dodatki. Nie ma sztywnych reguł w tym zakresie. Warto eksperymentować i nie bać się realizacji nowatorskich pomysłów. Wszystko zależy od własnej koncepcji i indywidualnego poczucia piękna.
W naszym sklepie znajdą Państwo rośliny w różnych barwach. W zależności od upodobań można tworzyć kompozycje kolorowe lub utrzymane w jednej tonacji, z suszu egzotycznego lub krajowego. Poniżej przedstawiamy przykładowe zestawy.
Idealną pomocą w znalezieniu roślin w określonym kolorze jest wyszukiwarka dostępna na naszej stronie. Wystarczy kliknąć opcję "Wyszukiwanie zaawansowane" a następnie wybrać cechę wyszukiwania np. kolor czerwony. Pojawią się wtedy rośliny i dodatki spełniające dane kryterium.

                                        

Zielony zestaw suszu polskiego:                                                                        Różowy zestaw suszu polskiego:
kanar, włośnica, czarnuszka, dmuszek, len                                                               tymotka, czarnuszka, len, pszenica, dmuszek


                                          
                                                                                              

                                                              Żółty zestaw suszu polskiego:
                                                              pszenica, włośnica, czarnuszka, dmuszek


Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

pixel