Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Świat roślin

Przyroda stale zachwyca nas swym pięknem. Podziwiamy je, chcemy się nim otaczać a nawet zabrać ze sobą do domu. W tej kategorii znajdą Państwo krótkie artykuły dotyczące roślin egzotycznych i tych uprawianych w kraju. Zapraszamy więc w fascynującą podróż w świat natury.

Jedną z najbardziej zachwycających ozdób do domu, a nawet dekoracji ślubnych są suche bukiety. Piękne kompozycje urzekają stonowaną kolorystyką i dodają ciepła każdemu wnętrzu. Idealnie pasują do salonu, sypialni, kuchni, dziecięcego i dziennego pokoju, a nawet łazienki. Z powodzeniem wybierane są także do biur, gabinetów, restauracji, witryn sklepowych oraz innych pomieszczeń, w których pielęgnacja żywej roślinności byłaby kłopotliwa lub wręcz niemożliwa. Zastanawiasz się, jakie rośliny nadają się na suche bukiety, jak je zbierać i suszyć? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi radami!

Czytaj więcej
Dmuszek- trawa o szerokim zastosowaniu

Dmuszek jajowaty (Lagurus ovatus) pochodzi z Europy Południowej i Afryki Północnej. Należy do rodziny traw uprawianych w cyklu rocznym lub dwuletnim. Ma wyprostowane, cienkie pędy osiągające wysokość 30-60 cm. Okres kwitnienia przypada na maj-sierpień. Kwiaty mają postać wiech kłosopodobnych. W miarę rozwoju zmieniają kolor od zielonego do jasnobeżowego. Swym kształtem przypominają wydłużone jajo, stąd nazwa tej rośliny- dmuszek jajowaty. Potocznie mówi się też o nim „zajęczy ogon” ze względu na inne skojarzenie z jego wyglądem.

 

Czytaj więcej
pixel