TRAWA LEŚNA KOLOR NATURALNY trawa suszona niebarwiona
- Długość pęczka: około 60 cm
- Ilość roślin w pęczku: 50 sztuk
- Cena podana jest za jeden pęczek
- Zastosowanie: kompozycje, stroiki, ozdoby sezonowe, rustykalne, dekoracje wnętrz, rękodzieło, wianki, wieńce, stoiska wystawowe
Trawa leśna jest rośliną powszechnie występującą w rodzimym krajobrazie. Rośnie nie tylko na leśnych polanach, co sugerowałaby nazwa. Można ją spotkać również na przydrożnych rowach, łąkach, ugorach oraz nieużytkach. Zdobi pejzaż praktycznie całe lato i wczesną jesień. W tym okresie przechodzi niezwykłą metamorfozę. Kiedy zaczyna się kłosić ma zielonkawy kolor, później nabiera barwy wpadającej w brudny fiolet lub bordo, natomiast w końcowej fazie staje się jasna, słomkowa. A to oznacza zbliżającą się już jesień.
Dzięki swojej zmienności, nawet bez barwienia, jest doskonałym surowcem na suche bukiety i rozmaite aranżacje. Warto więc o niej pamiętać tworząc różne dekoracje. Jej kształt nada smukłości każdej kompozycji. Bez trudu osiąga się pożądaną formę, zwłaszcza wydłużoną, opadającą lub lekko wygiętą. Pięknie wypełnia przestrzenie, gdyż jest ozdobna na długości większej niż wiele innych roślin. Stanowi więc dla nich doskonałe tło.
Znakomicie sprawdza się jako dodatek do bukietów z żywych i suszonych kwiatów. Unosząc się ponad nimi optycznie powiększa kompozycję, daje wrażenie lekkości i powiewu.
Kiedy chcemy podkreślić rustykalny charakter dekoracji, użycie trawy jako surowca staje się niezbędne, gdyż od wieków wiąże się ją z krajobrazem wiejskim.
Możliwości jej zastosowania są ogromne - od prostych bukietów po cudne wianki zdobiące drzwi.
A więc do dzieła...
Uwagi:
Wiecha trawy ma zróżnicowaną wielkość.
Kolor w rzeczywistości może odbiegać od tego widocznego na zdjęciu. Naturalne ubarwienie roślin bywa niejednorodne, co wynika z faktu, iż zostały zebrane w różnej fazie rozwoju i w niejednakowy sposób poddają się zasuszeniu.
W pęczku znajdują się w większości kłosy w kolorze zbliżonym do koloru siana, występują też o barwie delikatnie brudnofioletowej lub brudnobordowej z zielonkowatymi (lub kremowymi) prześwitami, zdarzają się też słomkowe. Z czasem ich ubarwienie może się rozjaśnić lub zmienić, co jest zupełnie naturalnym procesem. Dzięki temu zyskuje się różnorodność i urozmaicenie tonacji. Natura ma przecież wiele twarzy...
Naturalny kolor po zasuszeniu.