LNIANKA SIEWNA KOLOR NATURALNY (Camelina sativa) lnicznik siewny suszony niebarwiony dodatek florystyczny susz krajowy
- Długość pęczka około 35-55 cm
- Waga: około 70 g
- Ilość gałązek: 40-50 sztuk
- Zastosowanie: stroiki, kompozycje, wianki, wieńce, bukiety, dodatek florystyczny, dekoracje w stylu wiejskim, ozdabianie stołów, kształtek styropianowych.
- Cena dotyczy 1 pęczka.
Lnianka siewna należy do grupy najstarszych roślin oleistych uprawianych w Europie, w Polsce już w okresie kultury łużyckiej. Jej powszechność występowania sprawiła wykształcenie się wielu regionalnych nazw np. lnicznik, rydzyk, lennica, ryżyk, rydz, judra. To z niej tłoczy się popularny niegdyś olej rydzowy.
Camelina sativa ma nie tylko zastosowanie w produkcji zdrowej żywności, ale również w branży florystycznej. Swym wyglądem przypomina len, co sugeruje też sama nazwa. Można powiedzieć więc z humorem, że jest jego młodszą siostrą. Jej głównym walorem dekoracyjnym są drobne gruszkowate owoce rozmieszczone na różnej wysokości gałązek, dzięki czemu dobrze prezentują się z każdej strony. Ułożone w bukiecie na jego krańcach optycznie go powiększają, a pomiędzy innymi roślinami dodają mu delikatności i tworzą wrażenie większej przestrzeni.
Lnicznik stanowi więc wspaniały naturalny dodatek do żywych i sztucznych kwiatów. Sprawdzi się także jako suchy bukiet oraz surowiec na wianki i ozdoba koszyków. Podkreśli rustykalny charakter każdej dekoracji. Praca z lnianką nie musi być wyłącznie artystyczną twórczością. Może się też okazać inspirującą podróżą do czasów, gdy jej widok na polach był zwykłym elementem wiejskiego krajobrazu, a wiatr niósł w dal charakterystyczny odgłos falujących łanów tej cudnej rośliny.
Jeśli wiec marzysz o kompozycji rodem z polskich łąk i pól, to lnianka będzie doskonałym wyborem!
Uwagi:
Gałązki są zróżnicowanej wielkości.
Rzeczywisty kolor lnianki może odbiegać od tego widocznego na zdjęciu. Ubarwienie roślin często jest niejednorodne, co jest normalną cechą suszonych roślin.
Niektóre pęczki są bardziej zielonkawe, inne słomkowe. Często też w jednej wiązce występuje kolorystyczne urozmaicenie, które podkreśla różnorodność natury.
Podana liczba gałązek ma charakter orientacyjny, im drobniejsze, tym więcej sztuk.
Naturalny kolor po zasuszeniu.